20°C
KARABUK HAVA DURUMU20°C Az Bulutlu
BİZE ULAŞIN

Bizden Haberler

Karabük Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı

Bölgenin yükselen yıldızı Karabük Üniversitesi

- +

Bölgemizin yükselen değeri Karabük Üniversitesi, 2007 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi bünyesinde olan fakülte ve meslek yüksek okullarının Karabük ilimizde açılması ile kurulmuştur.

Batı Karadeniz bölgesinde endüstri, turizm ve kültür merkezinde kurulan Karabük Üniversitesi, bulunduğu şehrin ismini almıştır. 2007 yılında faaliyete geçen ve ülkemizin genç ve gelişmekte olan üniversiteleri arasında yer alan Karabük Üniversitesi, şehrin olanakları ve akademik yapısı ile öğrencilerimize zengin bir lisans ve ön-lisans deneyimi sunmaktadır.

Karabük coğrafi konumu gereği tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere sahip bir ildir. UNESCO tarafından koruma altında dünya mirası şehirlerinden biri olan tarihi Safranbolu ilçesi, ülkemizin orman denizi ünvanına sahip, yeşili ve doğasıyla dünyada koruma altında olan 100 noktadan biri olan Yenice Ormanlarına ev sahipliği yapan Yenice ilçesi ve Hadrianapolis Antik kentininin bulunduğu Eskipazar ilçesi ile şehir dışından gelen öğrencilere tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle eşsiz bir ortam sunan 14 fakülte, 5 yüksekokul ve 7 meslek yüksek okulu ile öğrencilerimizi ve ülkemizi 21. yüzyıla hazırlıyor.

Karabük Üniversitesi, Karabük ili şehir merkezinde Demir Çelik Kampüsünde olmak üzere; Eskipazar, Yenice, Eflani ve Safranbolu ilçelerinde yer alan fakülte ve meslek yüksek okulları ile öğretim faaliyetini sürdürmektedir.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.